Drenaj Kanalları

ACO Drenaj kanalları, 15 yılı aşkın süredir Türkiye’de olan ve inşaat sektöründeki drenaj sistemleri gereksinimlerini karşılamada ülkemizde öncü olan ürünlerdir. Polimer kanal ve ızgara olmak üzere iki parçadan müteşekkil olan drenaj kanalları, genel sistem olarak sert zemin üzerinden süzülen suyu toplayıp haznesinde dolu savak kesit mantığı ile muhafaza edip, ACO tarafından yapılan hidrolik hesaplarda belirlenen çıkış sayısı miktarı kadar çıkış verilerek tahliye eden sistemlerdir. Gerek peyzaj projelerinde gerekse iç mimari projelerinde drenaj detayların çözümünde görsellik ve fonksiyonellik sağlayan ürünlerdir.

ACO Drenaj kanalları özellikle prestijli projelerde tercih edilmektedir. Lüks konutlar, villalar, yalılar, oteller, alışveriş merkezleri, hastaneler, stadyumlar ve spor salonları, metro istasyonları, kapalı ve katlı otoparklar vb. gibi her türlü yaşam alanında yüksek performanslı olarak kullanılmaktadır. Üst düzey malzeme ve imalat kalitesi ile kusursuz performans gösterir. ACO, montaj kolaylığı sağlamak adına her türlü aksesuar detayını düşünmüş olup çıkış noktaları için sızdırmaz aparatlar üretmektedir.

Özellikle peyzaj projelerinde drenaj kanalları önemli bir yer tutmaktadır. Projelendirme aşamasında her türlü hidrolik hesap ACO tarafından gerçekleştirilmekte olup en doğru ürün seçimi ACO Mühendislerince yapılmaktadır. ACO, satmış olduğu ürünleri yaygın lojistik ağı vasıtası ile Türkiye’nin her noktasına kısa sürede sevk etmektedir.

ACO drenaj kanalları yapısal olarak Polimer kanal olarak adlandırılmaktadır. Poliör gövdesi silis kumu, polyester reçinesi ve bazı büyük ölçülü ürünlerde demir donatı kullanılarak oluşturulan karışımın kalıplara dökülmesi daha sonra yüksek sıcaklıkta kurutulması ile elde edilir. İmalat aşamasında bu kanalların üst noktasına galvaniz kasnaklar monte edilir. Bu galvaniz kasnaklar, tercih edilen ızgaranın kanala sabitlenmesini sağlar. Ülkemizde ağırlıklı olarak galvaniz olarak kullanılan bu kasnaklar ACO’nun yurt dışı projelerinde paslanmaz veya döküm kasnak olarak da kullanılabilir.

ACO drenaj kanalların montaj esnasında işlenmesi oldukça kolaydır. Bir mermer kesici kesme taşı ile istenilen açı ile veya düz bir şekilde kesilebilir.

ACO polimer kanallar son derece yüksek taşıyıcı güce sahiptir. Kanal gövdesi 40 ton taşıma yükü olan D400 yük sınıflı olup üzerindeki ızgaranın taşıma kapasitesine göre A15 ile D400 arasında yük sınıflı olarak performans gösterir.

Yük sınıfları aşağıda gösterilmiştir.